Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificari la ORC la expirare sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificari la ORC la expirare sediu social

Buna ziua,

Pentru sediul social al firmei am inchiriat o adresa de la o firma specializata. Daca la expirarea contractului agreez cu proprietarul sa reinnoiesc pe inca 1 an sau 2, mai trebuie sa operez ceva modificari la ORC? Practic, voi avea aceeasi adresa pe CUI.

Multumesc anticipat ptr. raspunsurile dvs.

Cu stima,

Mihai
mihai_b75, utilizator
Buna ziua,

La data expirarii contractului veti figura la ORC cu sediul expirat. Asa ca trebuie sa mergeti la ORC chiar daca adresa nu se schimba, cu un nou contract de inchiriere pentru sediu sau cu un act aditional de prelungire a valabilitatii vechiului contract de inchiriere.

Succes!