avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, am și eu o întrebare, cât costa un ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, am și eu o întrebare, cât costa un proces pt tăgadă ...

Buna ziua, am și eu o întrebare, cât costa un proces pt tăgadă de paternitate? Și cât timp durează,? Va mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 14:40, 1 Septembrie 2020
Buna ziua, aveti de platit o taxa judiciara de timbru de 20 lei, expertiza medico-legala de stabilire a filiatiei (ADN), aproximativ 3000 lei si onorariu avocat in situatia in care veti fi reprezentata de un avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Paternitate - taxa timbru , timbru judiciar , alte taxe alesia30 alesia30 BUNA SEARA , doresc sa cunosc , daca se poate , cat costa cele 2 taxe , si daca mai sunt si alte taxe , pentru introducerea unei actiuni de tagada a ... (vezi toată discuția)
Paternitatea Erik14 Erik14 Se mai poate sa îl dau în judecată pe tatăl natural pentru testul de paternitate?! Menționez că am 27 de ani s (vezi toată discuția)
Numele tatĂlui postmorten mihaela.bordei75 mihaela.bordei75 As dori sa cunosc o modalitate ieftina de a putea trece numele tatălui fetiței mele. In certificatul de nastere. Ea are aproape 6 ani si tatăl ei a murit ... (vezi toată discuția)