Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Va deranjez pentru un sfat. Eu am fost ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Va deranjez pentru un sfat. Eu am fost căsătorită ...

Bună ziua! Va deranjez pentru un sfat. Eu am fost căsătorită timp de 12 ani relația nu a mers și ne-am despărțit. În timpul în care noi am stat despărțiți eu mi-am găsit un alt partener cu care am băiețelul. Problema este ca noi am divorțat înainte de a naște eu cu 2 luni și când am fost sa fac certificatul copilului la trecut pe fostul în certificat. Tatăl copilului vrea sa îl recunoască sa fie trecut pe numele lui. Intrebarea ar fi doar prin tribunal se poate rezolva sau se poate și prin notar?
Buna ziua,
Va trebuie o hotarare judecatoreasca.
Prima data trebuie tagada paternitatii si apoi recunoasterea.
Cum adică tagada?

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Buna ziua,
Va trebuie o hotarare judecatoreasca.
Prima data trebuie tagada paternitatii si apoi recunoasterea.