Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua! Fiul meu a făcut un accident uşor cu ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua! Fiul meu a făcut un accident uşor cu maşina proprietatea ...

Bună ziua!
Fiul meu a făcut un accident uşor cu maşina proprietatea mea, asigurată cu contract RCA încheiat pe numele meu.
Service-ul care a reparat maşina păgubitului se judecă cu asigurătorul pentru decontarea sumei reprezentând cv reparaţiei.
Fiul meu a primit o citaţie în calitate de intervenient forţat şi i s-a solicitat să depună întâmpinare.
A depus întâmpinare în care solicită ca întreaga cv a reparaţiei să fie suportată de către asigurător conform contract RCA anexat (unde apare numele meu). Este posibil să suporte el cv reparaţiei parţial sau integral deoarece maşina şi RCA-ul sunt pe numele meu?
Mulţumesc!
Niciun raspuns?

doruantonescu a scris:

Bună ziua!
Fiul meu a făcut un accident uşor cu maşina proprietatea mea, asigurată cu contract RCA încheiat pe numele meu.
Service-ul care a reparat maşina păgubitului se judecă cu asigurătorul pentru decontarea sumei reprezentând cv reparaţiei.
Fiul meu a primit o citaţie în calitate de intervenient forţat şi i s-a solicitat să depună întâmpinare.
A depus întâmpinare în care solicită ca întreaga cv a reparaţiei să fie suportată de către asigurător conform contract RCA anexat (unde apare numele meu). Este posibil să suporte el cv reparaţiei parţial sau integral deoarece maşina şi RCA-ul sunt pe numele meu?
Mulţumesc!

Toate cheltuielile sunt suportate de asigurătorul RCA.
Multumesc!