Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ca si PFA pot semna mai multe contracte de colaborare?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ca si PFA pot semna mai multe contracte de colaborare?

Ca si PFA pot semna contracte de colaborare cu mai multe saloane de înfrumusețare? Specific ca detin casa de marcat. Mulțumesc
george-neagu, moderator
Ce va impiedica daca puteti lucra asa?
Pai nu sunt sigura daca se poate. Pentru a putea colabora cu alte saloane nu pot trece un punct de lucru stabil dar pentru achiziționarea unei case de marcat a trebuit sa trec ca si punct de lucru cel de la sediul professional.

Larisa2020 a scris:

Ca si PFA pot semna contracte de colaborare cu mai multe saloane de înfrumusețare? Specific ca detin casa de marcat. Mulțumesc

Fiscalizati casa de marcat cu activitate care nu se desfasoara in punct fix ci la beneficiari. Astfel, o puteti folosi cand lucrati in saloanele cu care colaborati, cat si la clienti acasa, de exemplu.
Mulțumesc mult .

Iulian Manea a scris:

Fiscalizati casa de marcat cu activitate care nu se desfasoara in punct fix ci la beneficiari. Astfel, o puteti folosi cand lucrati in saloanele cu care colaborati, cat si la clienti acasa, de exemplu.

Larisa2020, utilizator