avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Ca si PFA pot semna mai multe contracte de colaborare?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Ca si PFA pot semna mai multe contracte de colaborare?

Ca si PFA pot semna contracte de colaborare cu mai multe saloane de înfrumusețare? Specific ca detin casa de marcat. Mulțumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Septembrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Larisa2020 , utilizator 23:13, 12 Septembrie 2020
Ce va impiedica daca puteti lucra asa?
Pai nu sunt sigura daca se poate. Pentru a putea colabora cu alte saloane nu pot trece un punct de lucru stabil dar pentru achiziționarea unei case de marcat a trebuit sa trec ca si punct de lucru cel de la sediul professional.

Larisa2020 a scris:

Ca si PFA pot semna contracte de colaborare cu mai multe saloane de înfrumusețare? Specific ca detin casa de marcat. Mulțumesc

Fiscalizati casa de marcat cu activitate care nu se desfasoara in punct fix ci la beneficiari. Astfel, o puteti folosi cand lucrati in saloanele cu care colaborati, cat si la clienti acasa, de exemplu.
Mulțumesc mult .

Iulian Manea a scris:

Fiscalizati casa de marcat cu activitate care nu se desfasoara in punct fix ci la beneficiari. Astfel, o puteti folosi cand lucrati in saloanele cu care colaborati, cat si la clienti acasa, de exemplu.

Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Septembrie 2020
Larisa2020, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat pentru un pfa (servicii de înfrumusețare) Larisa2020 Larisa2020 Buna ziua. Detin un PFA (servicii de înfrumusețare) ,nu am punct de lucru stabil si doresc sa imi achizitionez o casa de marcat dar mi s a zis ca nu pot ... (vezi toată discuția)
Prestări servicii cosmetice si vanzare produse cosmetice online DoamnaS DoamnaS Buna ziua, Doresc sa înființez o entitate juridică cu următoarele activitati: - prestări servicii cosmetice Si tatuaje - magazin online produse ... (vezi toată discuția)
Cum anume trebuie fiscalizata casa de marcat? BaciuRobert BaciuRobert Buna ziua. Detin PFA manichiura cu punct de lucru ambulant (am depus acte pt punct fix, adresa sediului), in cazul in care doresc sa.mi desfasor activitatea la ... (vezi toată discuția)