Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Exista o perioada de timp determinata pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Exista o perioada de timp determinata pentru transferul unei ...

Exista o perioada de timp determinata pentru transferul unei mosteniri legale (mama,) care daca nu e respectat poate atrage sanctiuni financiare ?
Daca finalizati procedurile succesorale in termen de maxim 2 ani de la deces, nu platiti impozit de 1% din valoarea mostenirii.