avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii pentru amplasarea unui automat de cafea?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii pentru amplasarea unui automat de cafea?

Buna ziua,

Spuneti mi, va rog, de ce autorizatii am nevoie pentru amplasarea unui automat de cafea?

Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 14 Septembrie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: nicoletata p , utilizator 22:07, 8 Februarie 2021
~ Conținut șters la cerere ~

Puteți preciza baza legală, va rog?



Av. Liviu Voinea a scris:

Autorizatie de la primarie
Autorizatie de la ANSVSA
Bransare la apa
Este in discutie si fiscalizarea acestor aparate din categoria "vending-machines"...




~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amplasare container cu destinatia de restaurant dorel92 dorel92 Buna seara, Doresc sa amplasez un container de 7,2m patrati plus terasa, impreuna au suprafata totala de 25m patrati cu destinatia de restaurant in zona ... (vezi toată discuția)
Contract automat de cafea delia241970 delia241970 Am un SRL si vreau sa amplasez un automat de cafea intr-o locatie. Ce fel de contract trebuie sa inchei cu firma respectiva, tinind cont ca acesteia ii va ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! detin o societate care are cod caen 4799, respectiv ... Mari1984 Mari1984 Buna ziua! Detin o societate care are cod caen 4799, respectiv detin automate de cafea care sunt amplasate in incinta unor magazine in baza unor contract de ... (vezi toată discuția)