Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am terminat Fac de Automatica si Calculatoare, in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am terminat Fac de Automatica si Calculatoare, in 2003, Colegiu ...

Am terminat Fac de Automatica si Calculatoare, in 2003, Colegiu (3ani), cu diploma de licenta. Va intreb daca pot sa ma inscriu la master la alta facultate ?
Multumesc.
dragosverban@yahoo.com
Da, puteti sa va inscrieti la master la alta facultate.
Master dupa colegiu???
Eu nu am putut face asta prin 2009, a trebuit sa mai fac 2 ani de licenta ( ultimii 2, primii doi au fost echivalati cu cei de colegiu) si apoi master 2 ani.
Colegiu este echivalat cu ciclul I Bologna, din cate cunosc.
Nu spun ca nu aveti dreptate si nici nu o sa caut detalii pe aceasta tema ca nu mai am nevoie acum..
Am spus doar ce am "patit" eu, am fost primul ciclu Bologna de la noi ( si ultimul de colegiu) si a, avut doar aceasta optiune, diferente si trecerea in anul 3 ( pana atunci fac avea 5 ani, dupa implementarea acestui sistem a fost redusa la 4 + 2 ani de master).
Ionut.ion, utilizator