Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce se intampla daca tatal nu a depus declaratia la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce se intampla daca tatal nu a depus declaratia la AJPIS?

declaratia ajpis

ce se intampla daca nu s-a depus declaratia la ajpis ca tatal nu indeplineste conditiile ptr. a primi indemnizatia crestere copil in ultima luna pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului ?
ana-cer, moderator
În situația în care persoana îndreptățită nu anunță, concediul și indemnizația sau, după caz, acordarea stimulentului de inserție se reduc, din oficiu, cu o lună.