Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... De câte ori poate angajatorul să-mi elibereze ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

De câte ori poate angajatorul să-mi elibereze adeverința anexa ...

De câte ori poate angajatorul să-mi elibereze adeverința anexa nr. 7 (adeverință cu concediile medicale)? Am primit o adeverință pe data de 11.09.2020. Acum pentru a prelungi medicalul, cei de la medic îmi cer o adeverință noua care sa cuprindă și zilele de medical luate luna trecuta. Nu știu dacă angajatorul îmi poate elibera încă o adeverință.
Nu exista prevazuta in legislatie vreo limita a numarului de eliberari.