Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am achizitionat o masina second hand de la un dealer, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am achizitionat o masina second hand de la un dealer, insa nu ...

Am achizitionat o masina second hand de la un dealer, insa nu am ajuns, inca, sa o inmatriculez pe numele meu. Doresc sa mi fac o asigurare rca online, insa, daca bifez “in vederea inmatricularii”, mi se cere fisa fiscala pe numele meu, fisa pe care nu o am, inca. Intrebarea este urmatoarea: pot face asigurarea pe inmatricularea fostului proprietar?
fara acordul lui nu