Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imprejmuire teren fara autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imprejmuire teren fara autorizatie de constructie

Doresc sa imprejmuiesc (provizoriu) un teren pe care tocmai l-am achizitionat, astfel incat sa delimitez limitele proprietatii si sa previn accesul din exterior sau depozitarea gunoaielor.

Exista tipuri de imprejmuire care nu necesita autorizatie de constructie? De exemplu, daca doresc sa construiesc un grad format din stalpi metalici si panouri de plasa bordurata, dar fara fundatie de beton pe perimetrul gardului, este necesara autorizatie de constructie?

Puteti sa-mi indicati va rog si legea/articolul unde este reglementat acest lucru?

Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~