Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Copiii pot fi absenți de la școală fără un motiv ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Copiii pot fi absenți de la școală fără un motiv întemeiat? ...

Copii pot fi întrerupți de la școală fără un motiv întemeiat? Învoire, îmbolnăvire sau motive personale invocate de unul din părinți?
Dacă nu de ce este pasibil acel părinte care întrerupe fără motiv activitatea școlară a copilului său.
ana-cer, moderator
Nu e legal.e pasibil de tragere la raspundere contravențională, civila, penala dupa caz.e moti de schimbarea domiciliului.