Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara... Se mai beneficiază de 6 zile castig ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara... Se mai beneficiază de 6 zile castig pentru detinuti? ...

Bună seara... Se mai beneficiază de 6 zile castig pentru detinuti? Cineva mi a, spus ca nu ar mai fi posibil.. Mulțumesc frumos
~ Conținut șters la cerere ~

Liviu Voinea a scris:

La ce exact va referiti?

La Executarea pedepsei fără munca în folosul comunității

~ Conținut șters la cerere ~
Liviu Voinea a scris
]Probabil va referiti la celebrul recurs compensatoriu.

Au fost abrogate acele prevederi.

Asta știu.. Însă de la o a doua persoana, știu ca la fie care luna de scad care 6 zile, ca ar fi obligați sa facă asta indiferent de situație... Nu are nici o legătură cu recurs compensatoriu, pt ca cu tot cu alea înainte s ar fi dat 6 zile pt recurs compensatoriu, și în 6 zile pt scăderea din pedeapsa.. 2 persoane diferite mi au spus legat de aceste zile lucruri diferite și as dori sa știu care e cea adevărată pt ca conosc pe cineva la pușcărie care a spus ca nu se mai dau alea 6 zile, iar a doua e în libertate și a spus ca se dau ca s obligat, cum e pana la urma? Nu ma pricep bine, dar nu știu nici în ce măsură cunoaște persoana privata de libertate acest drept. Mulțumesc frumos