Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara. Am mai întrebat acum câteva seri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara. Am mai întrebat acum câteva seri privind 6 zile ...

Bună seara. Am mai întrebat acum câteva seri privind 6 zile de câștig in fiecare luna pt detinuti.. De la inculpat am aflat ca nu se mai dau, insă de la o a doua persoana, știu ca la fie care luna de scad care 6 zile, ca ar fi obligați sa facă asta indiferent de situație... Nu are nici o legătură cu recurs compensatoriu, pt ca cu tot cu alea înainte s ar fi dat 6 zile pt recurs compensatoriu, și în 6 zile pt scăderea din pedeapsa.. 2 persoane diferite mi au spus legat de aceste zile lucruri diferite și as dori sa știu care e cea adevărată pt ca conosc pe cineva la pușcărie care a spus ca nu se mai dau alea 6 zile, iar a doua e în libertate și a spus ca se dau ca s obligat, cum e pana la urma? Nu ma pricep bine, dar nu știu nici în ce măsură cunoaște persoana privata de libertate acest drept. Mulțumesc frumos
Asta as vrea sa stiu si eu daca se dau si de cand?