Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. M-am căsătorit acum 2 ani in Germania. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. M-am căsătorit acum 2 ani in Germania. Vara asta ...

Bună ziua. M-am căsătorit acum 2 ani in Germania. Vara asta am recunoscut căsătoria si in România dar atunci odată cu declararea casatoriei in România am dat niște declaratii privind bunurile dupa casatorie și bunurile le-am trecut comune . Întrebarea mea este : eu am o casa cu teren cumpărata cu bani mei proprii si un cont bancar cu o sumă de bani strânsă înainte de căsătorie, are el vreun drept asupra acestor bunuri din cauza declaratiei de bunuri comune ? El a început sa intre in datorii cu telefoane cu mașini luate in rate si mai multe prostii care eu nu sunt de acord, ce pot face eu ca sa nu fiu afectată pe viitor de datoriile lui ?
Separație de patrimoniu.
Casa și terenul au fost cumpărate în timpul căsătoriei?