Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... De ce mi s-a calculat pensia cu coeficienteu 1.2 desi ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

De ce mi s-a calculat pensia cu coeficienteu 1.2 desi eu am iesit ...

De ce mi s-a calculat pensia cu coeficienteu 1.2 desi eu am iesit la pensie anul acesta in iunie. e adevarat ca am indeplinit conditiile de pensionare anul trecut dar cererea mea ma depus-o in acest an .Care e coeficientul legal?
Mie mi se pare ceva normal
S-a utilizat indicele valabil la indeplinirea conditiilor de deschidere de drepturi la pensie de limita de varsta.