Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... salut. unde se voteaza pe 6 decembrie ? se poate vota ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

salut. unde se voteaza pe 6 decembrie ? se poate vota in alt ...

salut. unde se voteaza pe 6 decembrie ? se poate vota in alt oras decat cel in care ai domiciliu?
Swe poate vota pe listele suplimentare
~ Conținut șters la cerere ~
La alegerile parlamentare 2020 se poate vota în alt oraș decât cel de domiciliu dacă sunt îndeplinite anumite condiții. Elevii și studenții care învață în alte localități, cei care lucrează departe de casă sau care sunt în altă parte a țării din diverse motive pot vota la alegerile parlamentare 2020 din 6 decembrie doar dacă au viză de flotant în localitatea în care se află.
[ link extern ]