Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Ma confrunt cu urmatoarea situatie: Doresc ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Ma confrunt cu urmatoarea situatie: Doresc sa angajez ...

Buna ziua.
Ma confrunt cu urmatoarea situatie:
Doresc sa angajez o persoana cu studii generale (11 clase) insa nu gasesc in COR o functie potrivita, care sa se preteze in domeniul cercetarii de piata in mediul online, acolo unde toate functiile necesita macar un nivel mediu de studii.
Persoana in cauza a facut un stagiu de ucenicie de 3 ani de zile in Franta, in domeniul judiciar, as putea lua in considerare acest stagiu ca o treapta superioara de invatamant, ca sa o pot incadra pe o functie pentru studii medii?

Multumesc pentru raspunsuri.

O zi buna.
Pe ce functie doriti s-o angajati?
Buna seara.
Agent servicii client sau Operator calculator.

Multumesc.
In opinia mea, il puteti angaja si apoi sa-l trimiteti la un curs de formare profesionala.