avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara. Am hotărâre judecătorească din 2016 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara. Am hotărâre judecătorească din 2016 pentru pensie ...

Buna seara. Am hotărâre judecătorească din 2016 pentru pensie alimentara. Nici pana in acest moment tatal nu a plătit nimic. Nu lucrează legal ( si imi rade in față cu acest lucru) si ca nu am ce sa îi fac. O să îi fac o plângere pentru nerespectarea ordinului judecatoresc dar întrebarea mea este: ce i se poate întâmpla dacă zice sus și tare ca nu are bani sa plătească? Cum pot recupera acești bani? Va mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:59, 3 Decembrie 2020
Nu sunt materialista dar m am săturat sa imi zică sus și tare ca nimeni nu are ce sa îi facă.
din ce credeti dvs ca se intretine ? lucreaza sau nu ?
Sunt conștientă ca lucrează... dar la negru.

gi-jane2 a scris:

din ce credeti dvs ca se intretine ? lucreaza sau nu ?

are o meserie ? stiti ca lucreaza la negru?
ii puteti face plangere la politie pt abandon de familie. ar fi bine sa indicati daca stiti ce invarte.
Daca il intreb este logic ca nu imi va spune dar știu sigur ca lucrează la negru.


Sa zicem ca "nu are de unde"... poate face? Închisoare? Si daca da eu cum recuperez banii?
Ultima modificare: Miercuri, 2 Decembrie 2020
RoxanaAli, utilizator

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara neplatita cu rea credinta Seashell Seashell Buna ziua! Am divortat la 1 aprilie 2010, instanta a hotarat ca tatal copilului meu sa plateasca pensie alimentara pentru copil incepand de la data depunerii ... (vezi toată discuția)
Penal-neplata pensie de intretinere minor liana32 liana32 am judecata in caz penal cu fostul sot pt neplata pensiei alimentare ce se intampla daca el nu se prezinta? (vezi toată discuția)
Se poate face recurs unei sentinte definitve si irevocabile privind custodia minorului? ghs ghs Se poate face recurs unei sentinte definitve si irevocabile privind custodia minorului? am divortat de sotul meu in septembrie 2009. Nu a platit pensia ... (vezi toată discuția)