Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot inchide personal un srld cu cele mai putine ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot inchide personal un srld cu cele mai putine costuri?

Inchidere firma - cum pot inchide personal un srld cu cele mai putine costuri? Unde trebuie mers?
george-neagu, moderator
La registrul comertului. Intrați pe site-ul onrc și găsiți acolo pașii pe care îi aveți de urmat.
Si contactati intre timp si un contabil autorizat care trebuie obligatoriu sa va intocmeasca si semneze bilantul de inchidere care se va depune la finante si apoi in etapa a doua la registrul comertului in vederea dizolvării şi lichidării simultane a SRL-D. Cititi la adresa [ link extern ]