Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Pe un eren de 178 m patrati , cu o deschidere de 13 m ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Pe un eren de 178 m patrati , cu o deschidere de 13 m stradal, ...

Pe un eren de 178 m patrati , cu o deschidere de 13 m stradal, cu o casa lipita de un vecin, in spate, ce pot face daca vecinul nu imi da acordul sa extind(inaltare un etaj) , modernizez, consolidez> casa de care vreau sa ma lipesc are 2 etaje.
În condițiile în care refuzul vecinului este unul nejustificat și abuziv, opinez că v-ați putea adresa instanței de judecată pentru a pronunța o hotărâre care să suplinească acordul vecinului.

Desigur, asta este doar opinia mea, și ideal ar fi să vedem ce mai spun și alți colegi ai mei.