Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de comisionare pt salariat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de comisionare pt salariat

Un salariat angajat cu contract de munca, poate avea si un contract de comision in aceeasi firma? Este vorba de postul de dispecer la o firma de transport, care la angajare a negociat un salariu de baza+comision din profitul adus firmei. Comisionul este diferit de la luna la luna, si poate ajunge si la 1000 euro. Cum ii pot plati legal acest comision, dispecerului?
In baza c.i.m. se poate achita .....se va mentiona salariul + comision
Stiti cumva daca la acest comision se platesc aceleasi impozite ca si la salariu?
Da, se retin aceleasi contributii.