Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde pot gasi un model de cerere de chemare in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde pot gasi un model de cerere de chemare in judecata pentru ...

Unde pot gasi un model de cerere de chemare in judecata pentru o iesire din indiviziune teren agricol mostenit?
Multumesc
Puteti cauta pe net dar ca sa nu aveti cine știe ce probleme la judecata ar fi bine sa fie redactata de avocat fara a fi obligat sa platiti si reprezentarea la.proces.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
De la firma de avocatură pe care o căutați.in mesajele anterioare vad ati ajuns la modele.Modelele se pretează la o amendă de ratb pt contestație pt o acțiune mai complexa nu sunt recomandate ,,modelele,,de pe net nu sunt actualizate cu legislația în vigoare sau sunt eronate.O sa aveti surpriză că acțiunea să vă fie anulată în procedură de regularizare dar astea sunt riscurile...