Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... caut model chemare in judecata pentru iesire din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

caut model chemare in judecata pentru iesire din indiviziune ...

caut model chemare in judecata pentru iesire din indiviziune teren agricol
Model? nu gastiti asa ceva, modelele sunt pentru scoala, didactice,
in realitatea de zi cu zi, trebuie facuta actiunea de la zero, Bafta!
Nu exista cereri tip.actiunile sunt demersuri juridice complexe
Pe langa cele deja invederate, eventualele modele sunt pentru orientarea juristilor aflati la inceput de cariera, nu pentru justitiabili, intrucat cererea de chemare in judecata trebuie sa respecte o serie de rigori, sub sanctiuni precum anularea, decaderea, etc!
Pe de alta parte, este important ca cererea sa fie persuasiva, presarata cu elocinta!
Daca nu va permiteti reprezentarea, macar contractati servicii avocatiale de redactare!
Succes!