avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 370 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... caut model chemare in judecata pentru iesire din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

caut model chemare in judecata pentru iesire din indiviziune ...

caut model chemare in judecata pentru iesire din indiviziune teren agricol
Cel mai recent răspuns: Avocat Tabrea Alexandru , Avocat 13:36, 7 Decembrie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Model? nu gastiti asa ceva, modelele sunt pentru scoala, didactice,
in realitatea de zi cu zi, trebuie facuta actiunea de la zero, Bafta!
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista cereri tip.actiunile sunt demersuri juridice complexe
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pe langa cele deja invederate, eventualele modele sunt pentru orientarea juristilor aflati la inceput de cariera, nu pentru justitiabili, intrucat cererea de chemare in judecata trebuie sa respecte o serie de rigori, sub sanctiuni precum anularea, decaderea, etc!
Pe de alta parte, este important ca cererea sa fie persuasiva, presarata cu elocinta!
Daca nu va permiteti reprezentarea, macar contractati servicii avocatiale de redactare!
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde ma duc sa dau in judecata? Sophia1975 Sophia1975 Buna seara. Angajatorul meu nu mi-a platit mai multe luni salariul si nici contributiile catre stat. A fost sanctionat si de ITM. Mi-a spus clar insa clar nu ... (vezi toată discuția)
Pensie întreținere AliDan28 AliDan28 Bună ziua Va rog sa ma ajutați cu un model de cerere de chemare în judecata pentru de întreținere a copilului Eventual dacă ma poate ajuta cineva cu ... (vezi toată discuția)
Cerere de chemare in judecată goldstar9 goldstar9 Buna ziua , intr-o cerere de chemare in judecată (ordonanța de plata ) Sediul materiei si partea când arătam IN DREP pe ce întemeiem cererea trebuie sa ... (vezi toată discuția)