Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua. Am un copil de 10 ani si am ales sa stau cu ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua. Am un copil de 10 ani si am ales sa stau cu el acasa ...

Buna ziua. Am un copil de 10 ani si am ales sa stau cu el acasa pe perioada cat sunt inchise scolile, conform Legii 19. (Primesc 75% din salariu).
Astazi m-a anuntat angajatorul sa ma prezint la medicina muncii maine. Este normal sa ma programeze? Sau pot refuza sa ma prezint. Mentionez ca nu imi este deloc comod sa fac un drum pana acolo ca sa imi masoare tensiunea, deoarece am ales sa stam la tara in aceasta perioada. Multumesc!
Da.trebuie sa va prezentați.