avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna ziua. Am un copil de 10 ani si am ales sa stau cu ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna ziua. Am un copil de 10 ani si am ales sa stau cu el acasa ...

Buna ziua. Am un copil de 10 ani si am ales sa stau cu el acasa pe perioada cat sunt inchise scolile, conform Legii 19. (Primesc 75% din salariu).
Astazi m-a anuntat angajatorul sa ma prezint la medicina muncii maine. Este normal sa ma programeze? Sau pot refuza sa ma prezint. Mentionez ca nu imi este deloc comod sa fac un drum pana acolo ca sa imi masoare tensiunea, deoarece am ales sa stam la tara in aceasta perioada. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 12:40, 9 Decembrie 2020
Da.trebuie sa va prezentați.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Covid19 Any4 Any4 Bună dacă aleg să nu mai merg la munca si stau acasa cu 2 copii sub 12 a ni pt. ca școlile sunt închise primesc 75 % din salar? (vezi toată discuția)
Buna ziua, avem urmatoarea situatie : - o colega anagajata in ... hr_band hr_band Buna ziua, Avem urmatoarea situatie : - o colega anagajata in 20.02.2017, in 12.09.2018 a intrat in concediu crestere copil - in 2020 cand ar fi trebuit ... (vezi toată discuția)