Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, Am dat aproape toti banii unei persoane ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, Am dat aproape toti banii unei persoane care mi-a ...

Buna ziua,
Am dat aproape toti banii unei persoane care mi-a castigat increderea si mi-a promis ca face 5 proiecte in curte, a inceput doua fara sa le si termine doar ca sa spuna ca acum intarzie si ca nu ma inseala, in schimb ma duce cu vorba, minte mereu ca face, dar nu mai face nimic, mi-a promis ca lucrarile vor fi gata in doua saptamani, iar acum s-au facut doua luni.In schimb stiu ca el lucreaza la alte lucrari.Mentionez ca i-am virat banii prin Revolut pe pesroana fizica, iar el desi are firma nu mi-a dat nici factura, nici contract nimic, deci la OPC nu pot merge.Unde e cel mai bine sa ma adresez, e limpede ca el face si evaziune si incaseaza bani la negru.
Multumesc pentru raspunsuri!
Mergeți în instanță.
Buna ziua,
Multumesc de raspuns, aveti idee cat ar dura si care ar fi pasii?
Puteti incerca si o plângere penala.
Va dura mult si asa dar poate va restituie banii.
Orice veti face va dura.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat