Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... am 16 ani impliniti si am o relatie cu un baiat de 18. ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

am 16 ani impliniti si am o relatie cu un baiat de 18. si parinti ...

am 16 ani impliniti si am o relatie cu un baiat de 18. si parinti nu stiu de el si as vrea de buna vointa sa ma mut cu el daca ar venii politia si as da o declaratie ca maica mea nu ma suporta ma face in toate felurile ma si bate din orice si mai multe ceea ce e adevarat si eu îl iubesc pe baiatu asta as putea ramane cu el .
Am vazut ceva din 2011 ca o doamnă avocat a spus ca se poate sa dam o declaratie ca am venit de buna voie si nu mai are ce sa ne faca nici pe el sa il bage la puscarie si nici pe mine sa ma ia
Ana...17, utilizator
Bună seara,

Puteți sa solicitați instantei de judecata sa va acorde capacitate de exercițiu anticipata dacă dovediți existenta unor motive temeinice. De asemenea, capacitatea de exercițiu anticipata se poate obține și dacă va căsătoriți. Însă, în aceasta situație, consimțământul părinților trebuie suplinit de către instanta de tutela.

Cu stimă,
Avocat Popa Andra-Ingrid