Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor pentru persoanele care nu au cotizat la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor pentru persoanele care nu au cotizat la sistemul de pensii

Buna ziua ! Ati putea sa-mi spuneti daca persoanele care nu au cotizat o zi la sistemul de pensii pot primi vreo forma de ajutor social si daca da in ce cuantum si in baza carei legi ? Va multumesc frumos!
ana-cer, moderator
Intrebati la Primaria in raza careia aveti domiciliul , despre actele si conditiile pentru a beneficia de ajutor social.