Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj,per determinată Buna ziua, Am și eu o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj,per determinată Buna ziua, Am și eu o întrebare urgenta.Dc mi a expirat contractul ...

Buna ziua,
Am și eu o întrebare urgenta.Dc mi a expirat contractul pe determinată de 1 an și 5 luni,și înainte de acesta am fost în creștere copil,pot beneficia de șomaj?Mulțumesc!
Detaliati exact aceste perioade , inclusiv care este data incetarii c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic

lianaema a scris:
Creștere copil:2017-01.08.2019 (ian 2019 a expirat ctr ul la alt loc de muncă,fiind pe per determinata,dar nu cred că este important)
Ctr per determinată:01.08.2019-01.01.2021/1 an și 5 luni

Buna ziua,
Am și eu o întrebare urgenta.Dc mi a expirat contractul pe determinată de 1 an și 5 luni,și înainte de acesta am fost în creștere copil,pot beneficia de șomaj?Mulțumesc!

In speta, puteti beneficia de somaj.