Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Iubita mea de 17 ani mi-a dezvaluit mai ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Iubita mea de 17 ani mi-a dezvaluit mai multe informatii ...

Buna ziua,

Iubita mea de 17 ani mi-a dezvaluit mai multe informatii legate de fosta ei relatie in care a fost santajata de la varsta de 15 ani sa ofere nuduri, sa se taie cu lama si sa isi scrie cu lama pe ea diverse nume. De asemenea a fost santajata sa intretina relatii sexuale cu acesta ea fiind atunci la primul ei act sexual (virgina) si el fiind nascut in 98 (adica 20+) . Ca idee si eu am 21 de ani dar nu pot sta asa cu mana in san auzind acestea. Ea s-a despartit de el fiindca a vazut ca nu era singura fata in situatia ei. Credeti ca ar trebui sa fac ceva in privinta aceasta? Si daca da, cum as putea sa denunt anonim aceasta persoana stiindu i doar contul de facebook(unde are diverse materiale porno cu minori in conversatii)?
alintheter, utilizator
Nu puteți face nimic. Nu sunteți parte vătămată, și nici martor ocular.
Nu am mai mentionat ca ea avea probleme psihologice avand atecedente de suicid si el a profitat de asta... Insa lasand toate acestea deoparte, dovezile pentru faptul ca el este un pedofil psihopat se afla in conversatiile lui de pe facebook. Daca stiu acest lucru despre o persoana pur si simplu nu exista nici o metoda prin care acea persoana sa fie verificata?

Dapix a scris:

Nu puteți face nimic. Nu sunteți parte vătămată, și nici martor ocular.

Treceti pe la Politie si intrebati ce se poate face.