Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Sunt angajata in sistemul bugetar din luna ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Sunt angajata in sistemul bugetar din luna noiembrie ...

Buna ziua! Sunt angajata in sistemul bugetar din luna noiembrie 2020. Doar astazi 04.01.2021 am aflat ca am dreptul de a primi vouchere de vacanta pentru anul trecut, insa contabilitatea imi spune ca nu pot primi deoarece s-a incheiat anul si nu mai are buget cuprins pt a mi se acorda vouchere pt anul trecut.
Exista vre-o baza legala in care sa fac o cerere pentru a ma cuprinde in anul 2021 cu buget de voucher si pt anul 2020 si pt anul 2021?
Multumesc anticipat!
OUG 8/2009 ...