Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... anulare cadastru?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

anulare cadastru?

Salut

In septembrie 2020 am cumparat un apartament intr-un complex resdential si un loc de parcare cu credit ipotecar.
La momentul vanzarii locurile de parcare nu erau trasate, ulterior la nici 2 saptamani au trasat si au vazut o suprapunere intre locul de parcare si o rampa de handicapati (nu mult cativa centrimetrii), ideea este ca nu se prea poate accesa rampa cu masina parcata acolo.

In termenul legal am pus pe ROL locul de parcare si apartamentul.

Recent am avut cateva contre cu anumiti vecini si vreau sa stiu daca se poate ajunge la anularea locului de parcare (anulare cadastru) mai ales in conditiile in care e si banca pe fir prin ipoteca?

Plus ca am contract de vanzare cumparare pe locul de parcare ce se intampla cu pamantul daca ar fi anulat numarul cadastral ? devine curte prin care trebuie sa acord acesul sau il pierd de tot?

cu stima,
crs_tzep, utilizator
Atat timp cat detineti contract legal de vanzare cumparare apartamnet si loc parcare este dificil sa se ajumga la anulare loc parcare si modificare in evidente