avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... FONT UTILIZAT PE ETICHETE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

FONT UTILIZAT PE ETICHETE

buna ziua,
am fost informati ca utilizam un anumit font bolduit pe etichetele produselor si ca ar trebui sa platim o anumita taxa pentru aceasta .
"etichetele respective folosesc fontul Praktika Rounded, sunteti nevoiti sa cumparati familia fontului respectiv"
ma puteti ajuta cu legislatie in acest sens?
multumesc
Cel mai recent răspuns: ella.goran , utilizator 16:45, 7 Ianuarie 2021
am verificat si in legea 8/ 1996 privind drepturile de autor si alte drepturi conexe insa nu gasesc nimic care sa faca referire sau sa ma lamureasca .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lege privind traducerea instructiunilor de folosire. adqika adqika Buna ziua, Ma puteti ajuta cu asistenta legata de prevederile legale referitor la traducerea instructiunilor de folosire pentru produse? Doresc sa imi ... (vezi toată discuția)
Cum pot verifica un produs bio? mitazizu mitazizu as dori sa vand 500kg porumb bio,mar interesa cine poate sa ateste calitatea luisi cam cat ar costa?va multumesc (vezi toată discuția)
Etichete gablonturi alinasimona alinasimona Buna ziua , va rog sa ma lamuriti intr-o problema, cit de curind mi-am deschis un magazin , am fost sa iau marfa \"gablonturi \" , si pe eticheta nu scria ... (vezi toată discuția)