Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... FONT UTILIZAT PE ETICHETE
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

FONT UTILIZAT PE ETICHETE

buna ziua,
am fost informati ca utilizam un anumit font bolduit pe etichetele produselor si ca ar trebui sa platim o anumita taxa pentru aceasta .
"etichetele respective folosesc fontul Praktika Rounded, sunteti nevoiti sa cumparati familia fontului respectiv"
ma puteti ajuta cu legislatie in acest sens?
multumesc
am verificat si in legea 8/ 1996 privind drepturile de autor si alte drepturi conexe insa nu gasesc nimic care sa faca referire sau sa ma lamureasca .