Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua...am si o intrebare...fostul meu concubin ma ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua...am si o intrebare...fostul meu concubin ma amenininta ...

Buna ziua...am si o intrebare...fostul meu concubin ma amenininta ca ma omoara si nu stiu ce sa ii fac..ne-am despartit de 1 an jumate..i-am mai facut plangeri la politie dar ca proasta le-am retras.. avem si 1 baiat..nu ne-am judecat..baiatul este cu mine...eu acum sunt cu altcineva si tot ma ameninta incontinuu...ma puteti lamuri si pe mine va rog...multumesc
Faceti o noua plangere la politie,anexati mesaje sms,înregistrări convorbiri telefonice numele unor martori care au fost de fata cand v-a amenintat si lasati plangerea să își urmeze cursul.Chemati poliția sunati la 112 dacă vine să facă scandal sau va urmărește.
Faceți o cerere de emitere a unui ordin de protecție, prin care să dovediți că sunteți amenințată și că vă este teamă de agresor. Probe ale amenințării pot fi mesajele, înregistrări audio, martori etc.