Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Buna! Grefierii fac parte din Ministerul Justitiei,nu? ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Buna! Grefierii fac parte din Ministerul Justitiei,nu? Adica ...

Buna! Grefierii fac parte din Ministerul Justitiei,nu? Adica lucreaza pt acest minister..
Fac parte din personalul auxiliar al instantelor judecătorești și al parchetelor de pe lângă acestea.
Asta stiu.. voiam sa stiu daca sunt in subordinea Ministerului Justitiei. Eu asa ma gandesc..insa vreau sa stiu sigur

Cornel Vasile a scris:

Fac parte din personalul auxiliar al instantelor judecătorești și al parchetelor de pe lângă acestea.

Nu sunt in subordinea ministerului justitiei.