avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Buna! Grefierii fac parte din Ministerul Justitiei,nu? ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Buna! Grefierii fac parte din Ministerul Justitiei,nu? Adica ...

Buna! Grefierii fac parte din Ministerul Justitiei,nu? Adica lucreaza pt acest minister..
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:42, 16 Ianuarie 2021
Fac parte din personalul auxiliar al instantelor judecătorești și al parchetelor de pe lângă acestea.
Asta stiu.. voiam sa stiu daca sunt in subordinea Ministerului Justitiei. Eu asa ma gandesc..insa vreau sa stiu sigur

Cornel Vasile a scris:

Fac parte din personalul auxiliar al instantelor judecătorești și al parchetelor de pe lângă acestea.

Nu sunt in subordinea ministerului justitiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Studii grefieri !!! jojo2 jojo2 Pentru a deveni grefier trebuie sa ai obligatoriu facultatea de drept? multumesc (vezi toată discuția)
Functia de grefier - sng LaurentiuAsaftei LaurentiuAsaftei Buna seara, Deschid acest topic in speranta ca voi putea obtine de la dvs. niste informatii cu privire la functia de grefier, in urma absolvii Scolii ... (vezi toată discuția)
Plângere împotriva activitãþii personalului auxiliar de justiþie marilyn31 marilyn31 Unde ma adresez cu plangere impotriva personalului auxiliar in cazul in care grefierul de sedinta in acelasi dosar face erori repetate privind probatoriul ... (vezi toată discuția)