Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La cumpararea unui imobil,la notar trebuie sa se ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La cumpararea unui imobil,la notar trebuie sa se prezinte si ...

La cumpararea unui imobil,la notar trebuie sa se prezinte si sotia?(sau prezint numai certificatul de casatorie?)
Va multumesc!
Dacă nu ați încheiat vreo convenție matrimonială, este suficient să vă prezentati doar dvs cu certificatul de căsătorie.