avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 162 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La cumpararea unui imobil,la notar trebuie sa se ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La cumpararea unui imobil,la notar trebuie sa se prezinte si ...

La cumpararea unui imobil,la notar trebuie sa se prezinte si sotia?(sau prezint numai certificatul de casatorie?)
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 22:23, 21 Ianuarie 2021
Dacă nu ați încheiat vreo convenție matrimonială, este suficient să vă prezentati doar dvs cu certificatul de căsătorie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare partajului succesoral voluntar roadx roadx Buna ziua, Zilele acestea s-a pus problema efectuarii partajului succesoral, pentru impartirea bunurilor ramase mostenire de la parinti. Fratele meu, a mers ... (vezi toată discuția)
Avem convenție matrimonială de separare de bunuri încheiată în spania, dar banca de la care vreau să iau credit ipotecar nu o recunoaște. cum pot rezolva această problemă? Leu79 Leu79 Buna ziua, am o conventie matrimoniala separare de bunuri incheiata in Spania si acum doresc sa cumper un apartament cu credit ipotecar. Cei de la banca spun ... (vezi toată discuția)
Acte vanzare apartament David1985 David1985 Buna ziua, Am un apartament mostenit pe care vreau sa il vand. Este nevoie sa prezint certificatul de casatorie la notariat, sau aceasta cerinta este ... (vezi toată discuția)