Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inscriere tractor fara acte
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inscriere tractor fara acte

Buna ziua,

Am cumparat un tractor in primavara anului trecut, iar tractorul nu are nici un fel de acte. Acum de la 01 ianuarie a intrat in vigoare o lege prin care toate tractoarele trebuiesc inscrise in circulatie. Cum pot inscrie acest tractor daca nu am acte, se poate cu declaratie pe proprie raspundere la notar din partea mea sau a fostului proprietar? Multumesc anticipat pentru raspuns.
roburtr, utilizator
Ministerul de Interne: Tractoarele nu se mai pot înregistra la Primărie fără factură, carte RAR și ITP
[ link extern ] /