Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua Aș dori să știu dacă un agent de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua Aș dori să știu dacă un agent de poliție, are ...

Bună ziua
Aș dori să știu dacă un agent de poliție, are voie și poate să - mi dea o copie după declarația făcută de mine, ca parte vătămată, dar scrisă de către dumnealui și semnată de mine?
Da. Depuneți cerere de xeroxare a dosarului.
Bună ziua
Am uitat să precizez, că declarația mea era prima din dosar și se afla la postul de poliție în faza de strângere a probelor, pentru a fi trimis la Parchet. Plângerea am făcut - o direct la Parchet. Nu înțeleg cu ce se încălca legea, dacă mi se elibera copie după propria declarație.
Vă mulțumesc.