avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 412 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Daca am un angajat cu handicap accentuat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Daca am un angajat cu handicap accentuat (hipoacuzic) ...

Buna ziua.
Daca am un angajat cu handicap accentuat (hipoacuzic) cu 2 ore/zi pot sa il pun la scutire impozit daca mai are un contract de munca cu 8 ore la o alta societate?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:59, 5 Februarie 2021
Este scutit de plata impozitului, chiar daca mai are un c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, sunt persoana cu handicap accentuat angajata la privat. ... Ceaol Ceaol Buna ziua, Sunt persoana cu handicap accentuat angajata la privat. Conform codului fiscal sunt scutit de la plata impozitului pe venit. Am dus documente ... (vezi toată discuția)
Ce contributii trebuie sa plateasca? AndreeaMadalina AndreeaMadalina Buna tuturor. M-am angajat recent la un ziar local, prin repartitie de la somaj, program de 8 ore. In contractul meu de munca salariul este de 975 lei. Seful ... (vezi toată discuția)
Persoanele cu grad de handicap mediu sunt scutite de impozit pe salariu? Anastasia12 Anastasia12 Buna ziua! Angajatii cu grad de handicap mediu sau usor beneficiaza de scutirea impozitului pe salariu sau doar gradele accentuat sau grav? (vezi toată discuția)