Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Plati la o institutie
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Plati la o institutie

Poate o institutie sa faca plati in cadrul aceluiasi articol, de la un alineat la altul ?
Daca da, care e baza legala ?
george-neagu, moderator
Legea finanțelor publice reglementează modalitatea de realizare a plăților pentru instituțiile publice. Daca instituția este din administrația publică locală, vă opriți atenția și asupra reglementărilor Codului Administrativ. Toate acestea tin și de ALOP . Este un cumul de reglementări legale.