Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua!Avand in vedere decizia ccr cu privire la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua!Avand in vedere decizia ccr cu privire la evaziunea ...

Buna ziua!Avand in vedere decizia ccr cu privire la evaziunea fiscala si aplicarea unei amenzi,se poate aplica si in cazul contrabandei asimilate? Multumesc!
CCR a respins, ca neîntemeiată, obiecția de neconstituționalitate și a constatat că sunt constituționale, în raport cu criticile formulate, dispozițiile Legii privind modificarea și completarea Legii nr.241/2005 pentru prevenirea și combaterea evaziunii fiscale. Nu putem adauga la lege.
Multumesc!