Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dupa decesul tatalui meu, am mostenit cota parte din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dupa decesul tatalui meu, am mostenit cota parte din apartament ...

dupa decesul tatalui meu, am mostenit cota parte din apartament impreuna cu sotia tatalui decedat. aceasta nu imi da oie sa intru in apartament si nu imi da o cheie a acestuia pentru a putea beneficia de dreptul meu la mostenire. ce trebuie sa fac? multumesc
sa dezbateti succsiunea si apoi sa faceti partaj. Daca ati dezbatut deja succesiunea, cereti iesirea din indiviziune, sa ii se atribuie sotiei casa si sa va dea sulta pt cota dvs.