Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Uscatorie cumparata cu acte de mana, proces pierdut, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Uscatorie cumparata cu acte de mana, proces pierdut, nu este ...

Uscatorie cumparata cu acte de mana, proces pierdut, nu este transcrisa, cotele parti le platim tot noi in continuare, in functie de suprafata? Mentionez faptul ca, uscatoria este petete comun, persoana care o foloseste, de vreo 10 ani, locuieste la etaj 2.Transcrierea nu cred ca si-o poate face, asta ar insemna "releveu/persoana autorizata/acord fiecare locatar/fiecare apartament si scaderea suprafetei din partile comune? 3 proprietari, NU si-au vandut cotele parti nici chiar cu acte de mana!! Ce putem face sa o constrangem la plata cheltuieli?
Beluta, utilizator
Daca nu solutionati amiabil analizati oportunitatea actiunii in instanta