Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Suspendarea activității unui c.m.i.?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Suspendarea activității unui c.m.i.?

Ce formalități trebuie îndeplinite pentru suspendarea activității unui c.m.i.?
Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
george-neagu, moderator
Se depune o cerere pentru suspendare la direcția de sănătate publică în a cărei rază teritorială funcționează unitatea respectivă. , la care se ataseaza:
1 certificatul de Registru Unic + certificate anexa sau supliment dupa caz in copie
2. copie buletin reprezentant legal
3. imputernicire notariala daca e cazul.
4. copie buletin imputernicit.