Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, am fost notificata pe baza art. 9 din ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, am fost notificata pe baza art. 9 din Ordonanta 21 ...

Buna ziua, am fost notificata pe baza art. 9 din Ordonanta 21 /2002 sa fac reparatii la proprietatea pe care o detin, in termen de circa o luna de zile. Mi s-a pus in vedere sa fac reparatii si renovari la casa, altfel Primaria ma ameminta ca va intra cu forta sa faca aceste reparatii pe cheltuiala mea. Mentionez ca imobilul arata bine nu are tencuiala decat in 2-3 locuri cazuta (pe o portiune mica). Exista vreo posibilitate legala sa aman aceste investitii si sa nu fiu totusi sanctionata cu amenda sau penal? multumesc!
Cea mai in masura sa va raspunda este autoritatea care va notificat