avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Stiti daca se poate face bransare la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Stiti daca se poate face bransare la energie electrica ...

Buna ziua! Stiti daca se poate face bransare la energie electrica fara sa se mai achite taxa de bransare? Stiu ca se preconiza un Ordin prin care se reglementa acest lucru. Parca nr. 16 din martie 2021. Imi poate explica cineva mai pe-ntelesul nostru, al muritorilor, in ce consta. Va multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Echipa Comparatot , utilizator 21:02, 20 Iunie 2023
Asemenea racordării la gaze, și racordarea la rețelele electrice va fi, în curând, gratuită pentru clienții casnici
www.avocatnet.ro/articol_567...
Va multumesc! Am citit aceste articole, dar stiu ca au aparut in martie normele si sunt foarte stufoase si nu inteleg care sunt pasii care trebuie urmati si nici in ce consta aceasta -gratuitate-.
Buna ziua exista gratuitate insa numai pana in 20 m conform legislatiei . Cu Stima Echipa Comparatot

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara. in decembrie a intrat in vigoare legea 290/2020 prin ... s.sttefan s.sttefan Buna seara. In decembrie a intrat in vigoare Legea 290/2020 prin care racordarea la energie electrica este gratuita pentru consumatorii casnici. In urma ... (vezi toată discuția)
Buna seara, daca poate cinvea sa ma "lumineze" cu urmatoarea ... lillyian20 lillyian20 Buna seara, daca poate cinvea sa ma \"lumineze\" cu urmatoarea problema: 1. La data de 08.01.2021 a fost depusa cererea de racordare la sistemul de ... (vezi toată discuția)