Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , In urma unei sesizari către ITM , pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , In urma unei sesizari către ITM , pentru neplata ...

Buna ziua ,
In urma unei sesizari către ITM , pentru neplata drepturilor salariale, am solicitat sa mi se comunice si mie o copie dupa procesul verbal de constatare si masurile complementare aplicate firmei in urma controlului.
Cei de la ITM mi-au comunicat ca : " constatările rezultate în urma controlului nu pot fi puse la dispoziția terților decât în condițiile limitativ prevazute de norma legala
As dori sa știu dacă într-adevăr nu am dreptul la aceste documente? Si de ce ?
Multumesc anticipat !!!
Gasiti aici lista documentelor mentionate de Legea 544/2001
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic