avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , In urma unei sesizari către ITM , pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , In urma unei sesizari către ITM , pentru neplata ...

Buna ziua ,
In urma unei sesizari către ITM , pentru neplata drepturilor salariale, am solicitat sa mi se comunice si mie o copie dupa procesul verbal de constatare si masurile complementare aplicate firmei in urma controlului.
Cei de la ITM mi-au comunicat ca : " constatările rezultate în urma controlului nu pot fi puse la dispoziția terților decât în condițiile limitativ prevazute de norma legala
As dori sa știu dacă într-adevăr nu am dreptul la aceste documente? Si de ce ?
Multumesc anticipat !!!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:33, 23 Martie 2021
Gasiti aici lista documentelor mentionate de Legea 544/2001
[ link extern ]
Ultima modificare: Marți, 23 Martie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz informatii opc gigelas gigelas Buna ziua, In urma unei sesizari la OPC,privind un telefon mobil si garantia acestuia,OPC a dispus inlocuirea telefonului. Insa,firma Vodafone,initial ... (vezi toată discuția)
Este obligata garda financiara sa comunice masurile dispuse in urma sesizarii? gabinemo gabinemo Buna ziua, in data de 18.08.2011 am facut o reclamatie la Garda Financiara, prin care reclamam constructorul ca a facut evaziune fiscala. ... (vezi toată discuția)
Relamatii itm mamarius mamarius Buna ziua, As dori sa fac o reclamatie la ITM in urma neprimiri salariului pentru cca.2 luni lucrate si a intarzierilor salariale repetate! Cativa colegi ... (vezi toată discuția)