avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Daca o ruda vine la ora 1 noaptea sa ma ia de la ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Daca o ruda vine la ora 1 noaptea sa ma ia de la aeroport, cum ...

Daca o ruda vine la ora 1 noaptea sa ma ia de la aeroport, cum va declara acest lucru? Eu ma incadrez la exceptie fiindca atunci e sosirea zborului. Dupa „lege„ eu trebuie sa dorm in aeroport peste noapte si sa nu ma duc acasa. De la aeroport si pana acasa am peste 100km , deci alt mijloc nu am.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:00, 27 Martie 2021
Legea nu prevede o astfel de ipoteza.
Deși este mai mult decat normal sa vina sa va ia de la aeroport poate fi amendat șoferul.
Dvs. nu ar trebui sa riscati o amenda.
Sa aveți la dvs. biletul de avion pentru ca poate ajuta la proces.

Veți da și de multe filtre de politie care va vor opri deoarece se opresc oamenii la acea ora.
Ultima modificare: Sâmbătă, 27 Martie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am si eu o speta si sper ca cineva sa imi furnizeze ... markomarius1 markomarius1 Buna ziua, Am si eu o speta si sper ca cineva sa imi furnizeze un raspuns cocludent: La controlul de frontiera al Aeroportului Otopeni, politistul m-a ... (vezi toată discuția)
Drepturi pasageri zbor anulat maranos76 maranos76 Buna ziua! Am 2 săptămâni am avut o serie de probleme cu un zbor care s-a decalat si apoi a fost anulat, si as dori sa ştiu daca pot cere compensaţii de ... (vezi toată discuția)
Despagubiri morale blue air maggia87 maggia87 Buna seara! Ieri, 28 decembrie 2012, am avut rezervat un bilet de avion la Compania Aeriana Blue Air, Bucuresti - Larnaca. Avionul trebuia sa decoleze la ora ... (vezi toată discuția)