Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Daca o ruda vine la ora 1 noaptea sa ma ia de la ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Daca o ruda vine la ora 1 noaptea sa ma ia de la aeroport, cum ...

Daca o ruda vine la ora 1 noaptea sa ma ia de la aeroport, cum va declara acest lucru? Eu ma incadrez la exceptie fiindca atunci e sosirea zborului. Dupa „lege„ eu trebuie sa dorm in aeroport peste noapte si sa nu ma duc acasa. De la aeroport si pana acasa am peste 100km , deci alt mijloc nu am.
Legea nu prevede o astfel de ipoteza.
Deși este mai mult decat normal sa vina sa va ia de la aeroport poate fi amendat șoferul.
Dvs. nu ar trebui sa riscati o amenda.
Sa aveți la dvs. biletul de avion pentru ca poate ajuta la proces.

Veți da și de multe filtre de politie care va vor opri deoarece se opresc oamenii la acea ora.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat