avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuz semnare proces verbal predare gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuz semnare proces verbal predare gestiune

Cum ar trebui procedat în situația în care după inventarierea bunurilor dintr-o gestiune, în vederea predării acesteia, gestionarul predător nu dorește să semneze p-v ul de predare primire?
Eu consider că ar trebui consemnat la sfârșitul procesului verbal această situație.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:56, 29 Martie 2021
In procesul-verbal, se va mentiona refuzul acestuia de a-l semna .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inventar institutie Ramona24 Ramona24 Buna ziua. Cum procedam la inventarul patrimoniului unei institutii in situatia in care in contabilitate apare un numar de bucati de produse, iar faptic sunt ... (vezi toată discuția)
Predare gestiune roxilex roxilex Pana in data de 01.07.2014 am fost administrator cu jumatate de norma la o Gradinita. In urma unei decizii a direcțiunii am fost trecuta pe alt post dar nici ... (vezi toată discuția)
Expirare contract individual de munca channaha channaha Buna seara. Am un contract de munca, care expira la 15.06.2012. Astazi am anuntat verbal ca nu mai vreau sa semnez alt contract de munca din motive personale. ... (vezi toată discuția)